چرا شبکه اجتماعی کلوب تعطیل می شود

شبکه اجتماعی کلوب یکی از قدیمی ترین شبکه های اجتماعی در ایران به حساب می آید. کلوپ تقریبا ۱۲ سال پیش در ایران راه اندازی شد ، زمانی که هیچ شبکه اجتماعی ایرانی در آن زمان هیچگونه فعالیتی نداشت. کلوب پا به عرصه شبکه های اجتماعی گذاشت. مدیر کلوب مدیر چندین استارتاپ بسیار موفق در ایران است. آپارات ، میهن بلاگ ، صبا ویژن استارتاپ هایی است که توسط مدیر عامل کلوپ مدیریت می شود.


اما چرا کلوب فعالیت ۱۲ ساله اش را تعطیل می کند ؟

به گزارش زوم تک به نقل از وبلاگ مدیر عامل این شبکه اجتماعی قدرتمند بعد از ۱۲ سال فعالیت خود این شبکه اجتماعی را خاموش خواهد کرد. سایتی که هم اکنون ۵ هزارومین سایت جهان به شمار می رود. رتبه بندی شبکه اجتماعی کلوب در ایران ۱۲۱ است. البته در عصر حاضر با رواج شبکه های اجتماعی قدرتمند از جمله اینستاگرام ، تلگرام در دنیای اینترنت ایران رقابت با این شبکه های اجتماعی روز بروز سخت تر میشد. کلوپ در سال های اوج خود به عنوان یکی از سایت های پر ترافیک ایران به شمار می رفت. اما باتوجه به فیلتر های گسترده این سایت در ایران رتبه این سایت در بین سایت های ایرانی کاهش یافت اما باز هم با حضور این همه شبکه های اجتماعی قدرتمند باز هم کلوپ در رتبه ۱۲۱ ایران قرار دارد حضور در این رتبه کار هر سایتی در دنیای پر رقابت اینترنت نیست.

براساس اطلاعاتی که در وبگاه رسمی مدیر سایت کلوب نوشته شده است ، بروکراسی قانونی و اداری در ایران باعث ایجاد مشکلات عدیده ی این مجموعه برای ادامه فعالیت است.
دلیل تعطیلی کلوب

وب سایت کلوب با توجه به اعلام مدیرش در پایان پاییز ۱۳۹۶ رسما خاموش خواهد شد. دلیل اصلی تعطیلی سایت کلوپ در این اوضاع اینترنت ایران ، بیشتر به دلیل محدودیت هایی است که توسط سازمان ها و ارگان های مختلف از جمله صدا و سیما انجام می پذیرد. مدیر کلوب اعلام کرد کاربرانی که اطلاعات ارزشمند در این شبکه اجتماعی ۱۲ ساله دارند تا پایان پاییز ۱۳۹۶ تمامی اطلاعات مفید خود را بکاپ بگیرند تا مشکلی برای اطلاعاتشان ایجاد نشود.

مدیر کلوپ در جملاتی بسیار واقع بینانه به مشکلات بسیار عجیب وبمستران ایرانی اشاره میکند : وی در آخرین نوشته خود در مورد تعطیلی کلوپ اینگونه گفت : آن که هر روز از خواب بلند شوی و منتظر فیلتر شدن و کلا تعطیلی کسب و کارت باشی !! یکی از بزرگترین مشکلات وبمستران ایرانی تعطیلی ناگهانی و بدونه اطلاع توسط کمیته فیلترینگ است ! آیا نمی توان قبل از فیلترینگ گسترده سایت ها قبلا اخطار ۴۸ ساعته به سایت ها اعلام کرد؟ مدیر کلوپ در بخشی از سخنان خود در مورد فیلترینگ ۲۸ روزه کلوپ میگوید اگر یک وبمستر باشی مطمئنا به این نکته واقع هستید راه اندازی دوباره یک سایت بعد از ۲۸ روز و از بین رفتن کاربران چیست !

یک دیدگاه برای “چرا شبکه اجتماعی کلوب تعطیل می شود”

 1. خرید و فروش انواع آهن آلات در تهران آهن قیمت پروفیل قیمت تیرآهن قیمت نبشی https://tehran-ahan.com
  مرجع خرید و فروش تخصصی قوطي و پروفيل ،انواع Z.انواع لوله، ستوني ، ورق ،نبشي ،ناوداني
  🏧با تهران آهن مطمعن خرید کنید🏧
  جهت سفارش و استعلام آخرین قیمت با شماره های:
  ☎️۰۲۱۸۸۸۳۰۱۶۰
  ☎️۰۲۱۸۸۳۲۱۳۳۰
  https://t.me/Tehran_ahan
  📠 ۰۲۱۸۸۸۶۰۱۵۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.